Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Często używane jako środki PPOŻ. w restauracjach, stacjach paliw, samochodach oraz domach prywatnych są dostępne w naszym asortymencie gaśnice pianowe. Większość z produktów tego typu wykorzystywana jest do gaszenia pożarów grupy A oraz B, jednak zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą – proponujemy także modele stosowane w przypadkach pożarów grupy F. Są one bardzo skuteczne, a także proste i wygodne w obsłudze. Co więcej, niektóre modele pozwalają na ich wielokrotne napełnianie.

Gaśnica pianowa jest często stosowana w przemyśle drzewnym, dziewiarskim, papierniczym, rafineryjnym, a także włókienniczym. Zazwyczaj spotyka się je także w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej, takich jak budynki nauki, czy administracji państwowej oraz w pomieszczeniach biurowych i produkcyjnych.

W tej kategorii oferujemy urządzenia, które chronią obiekty publiczne i prywatne przed rozprzestrzenieniem niekontrolowanego ognia. Z racji skuteczności, gaśnice pianowe z naszego sklepu mogą być wykorzystywane w niwelowaniu pożarów z grupy A, B oraz F, które oznaczają:

  • A - pożary ciał stałych, np. drewna, tkanin, węgla,
  • B - pożary łatwopalnych cieczy i elementów narażonych na topnienie – np. lakieru, alkoholu etylowego i metylowego, acetonu, benzyny samochodowej,
  • C - pożary palnych gazów - np. metanu, propanu, wodoru, acetylenu.


W związku z tym prezentowane modele gaśnic szerokie zastosowanie znajdą w budynkach użyteczności publicznej oraz w branżach narażonych na znaczne wystąpienie zagrożenia pożarowego - m.in. przemyśle drzewnym, papierniczym, rafineryjnym i dziewiarskim. Można je również wykorzystać w restauracjach, a nawet w warunkach domowych, bo piana doskonale sobie radzi z tłuszczami i olejami.

Skuteczność urządzeń dostarczonych od naszych producentów potwierdzona jest pomyślnym spełnieniem wymogów rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001, normy europejskiej EN3 oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 97/23/EC.

Atestowane gaśnice pianowe – wszechstronne i łatwe w obsłudze

Modele gaśnic pianowych są proste w obsłudze, a zaletą niektórych z nich jest również to, że po zużyciu można ponownie wypełnić je środkiem. Na dodatek przemyślana konstrukcja zaworu umożliwia tymczasowe zawieszenie wyrzucania warstwy izolacyjnej, co z pewnością doceni środowisko naturalne.

Kolejnym ich atutem jest wysoka skuteczność działania - a to z racji znajdującej się warstwy ochronnej we wnętrzu gaśnicy, która zabezpiecza ją przed powstawaniem korozji. Z kolei wersje pianowe wyposażone w dysze kropelkowe mogą być użyte w tłumieniu zaprószonego ognia na urządzeniach elektrycznych.

Pamiętajmy, aby każdy obiekt użyteczności publicznej lub prywatny zaopatrzyć w tego typu wyposażenie. Jeśli chcesz zastosować je u siebie, to serdecznie zapraszamy do przejrzenia oferty!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl