Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

 Instrukcje stanowiskowe

Obowiązek, który nakłada na pracodawców konieczność udostępniania informacji o obsłudze maszyn czy działaniu na danym stanowisku wynika z przepisów prawa. Do tego celu stworzone zostały specjalistyczne instrukcje BHP.

W naszym asortymencie znajdą Państwo estetycznie wykonane tablice, gotowe do umieszczenia w pomieszczeniach i instytucjach. Są to na przykład tablice informujące o pracy z maszynami produkcyjnymi czy wyjaśniające zasady obsługi gaśnicy.

Normy i zalecenia dla pracowników

Częścią większego zbioru norm BHP są instrukcje stanowiskowe, których umieszczenie w miejscu pracy jest regulowane przez Kodeks pracy i rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku. Osobą odpowiedzialną za ich rozlokowanie jest pracodawca, który winien jest dostosować rodzaj tablicy do danego stanowiska tak, by pracownicy mieli łatwy dostęp do zbioru zasad, a także by mogli wykonywać swoje obowiązki zawodowe zgodnie z regułami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Tablice stanowiskowe zgodne z krajowymi i międzynarodowymi zasadami

Widoczne w naszym sklepie instrukcje stanowiskowe są zgodne z krajowymi i międzynarodowymi normami oraz przepisami. Oznacza to, że tekst znajdujący się na nieświecącej tablicy jest dobrze widoczny i czytelny z nawet dalekiej odległości. Naniesione reguły i zalecenia znajdują się na sztywnej tablicy o białym tle, otoczonej przez żółty, pomarańczowy, czerwony bądź zielony kontur. Wszystko po to, by pracownik mógł natychmiastowo rozpoznać, z jakim rodzajem planszy ma do czynienia, co jest ważne zwłaszcza w przypadku postępowania w sytuacjach awaryjnych, stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia.

Plansze trwałe i odporne

Ważne jest też, by instrukcje stanowiskowe były nie tylko dobrze widoczne i łatwo dostępne, ale również wytrzymałe na różne warunki, adekwatne do miejsca pracy i rodzaju zawodu. Zapewniamy, że tablice z naszego sklepu charakteryzują się wysoką trwałością na:

• niekorzystne warunki atmosferyczne,
• uszkodzenia mechaniczne,
• niebezpieczne substancje,
• preparaty chemiczne,
• ścieranie.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą instrukcji stanowiskowych, które kierujemy do klientów działających w różnych branżach i gałęziach przemysłu. Zapewniamy Państwa, że oferowane tablice dostarczą pracownikom niezbędnych informacji, co pomoże im zapoznać się z konkretnym stanowiskiem, uchronić przed nieprzyjemnymi sytuacjami oraz ustrzec przed niebezpiecznymi zdarzeniami w pracy. Z naszej strony gwarantujemy fachową obsługę, terminową realizację zamówień oraz konkurencyjny poziom cen.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl