Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Na zdrowiu oraz bezpieczeństwie swoim, a także całej rodziny nie powinno się oszczędzać. Czasami, nawet w domowych warunkach, dochodzi bowiem do nieprzewidzianych sytuacji, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia. Wśród nich należy przede wszystkim wymienić możliwość wystąpienia pożaru czy też nieszczelność instalacji gazowej oraz ciepłowniczej. Nie bez powodu ulatniający się tlenek węgla uznawany jest za „cichego zabójcę”, gdyż ten bezwonny i bezbarwny gaz bez odpowiedniego sprzętu jest po prostu niemożliwy do wykrycia. Z tego też względu bezsprzecznie w każdym domu oraz mieszkaniu powinny znaleźć się czujniki bezpieczeństwa, które pozwolą na wczesne wykrycie zagrożenia i umożliwią jego zduszenie w zarodku. W naszym asortymencie znajdziesz właśnie tego typu urządzenia. 

Zadbaj o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale też innych – wybierz czujniki dymu i gazu 

W szczególności w starych kamienicach oraz blokach jakość instalacji elektrycznej czy gazowej może pozostawiać wiele do życzenia z powodu upływu czasu. Choć na ogół są one regularnie sprawdzane i wymieniane, warto pamiętać o tym, że nawet minimalna nieszczelność lub drobne zwarcie może stanowić poważne zagrożenie i doprowadzić do tragedii. Warto więc na wszelki wypadek zabezpieczyć się i zaopatrzyć w czujniki gazu i dymu. Te stosunkowo niewielkie i niedrogie urządzenia pozwolą na wykrycie zagrożenia zawczasu i umożliwi ostrzeżenie innych mieszkańców o potencjalnym niebezpieczeństwie. Ponadto dzięki czujnikom będziesz w stanie natychmiast powiadomić odpowiednie służby ratunkowe o zaistniałej sytuacji.

Czujniki tlenku węgla mogą uratować Ci życie 

Czad to z całą pewnością jeden z najniebezpieczniejszych związków chemicznych, który może doprowadzić do stopniowego podtruwania organizmu, a w krytycznych sytuacjach doprowadzić nawet do śmierci człowieka. Powstaje w wyniku spalania się węgla (np. w piecach), dlatego też nieszczelność instalacji grzewczej jest tak groźna w skutkach. Czad, jak już wspomnieliśmy, jest bezwonny oraz bezbarwny, co sprawia, że nie można go wykryć za pomocą węchu czy wzroku. Z tego też względu niezwykle ważne jest, by zaopatrzyć się w czujniki tlenku węgla. Urządzenia natychmiast wykryją zawyżone stężenie tego związku w powietrzu i głośnym sygnałem alarmowym poinformują Cię o zagrożeniu. 

Nie czekaj więc i wybierz swoje bezpieczeństwo - wybierz czujniki dymu, tlenku węgla oraz gazu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl