Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Oferowane urządzenia mogą być stosowane do gaszenia cieczy, paliw łatwopalnych, tworzyw sztucznych, a także tkanin, papieru, drewna i wyrobów drewnopodobnych. Ze względu na swoje przeznaczenie, agregaty pianowe powszechnie wykorzystywane są na stacjach benzynowych, magazynach cieczy oraz paliw w postaci płynnej. Ich działanie polega na wyrzuceniu środka w postaci piany bezpośrednio na źródło ognia, rozlewając się po powierzchni i odcinając dopływ powietrza. Ponadto środek ma działanie wychładzające, a po chwili pozostawia po sobie warstwę izolującą tlen, co uniemożliwia rozpoczęcie ponownego procesu spalania.

Prezentowane agregaty pianowe oferujemy w różnych pojemnościach oraz wadze. Pragnąc jednak ułatwić ich przenoszenie, sprzęty udostępniamy wraz z poręcznym wózkiem, który umożliwia łatwy i szybki transport urządzenia w miejsce zdarzenia. Z kolei ich budowa to mieszanka najnowocześniejszych rozwiązań - stalowy zbiornik wykończony jest specjalną powłoką, która odporna jest na korozję, przez co chroni zawartość przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Łatwe przenoszenie oraz solidność agregatów pianowych powodują, że te urządzenia są nieodzownym elementem każdego zakładu, magazynu czy stacji paliw.

Kontrola działania urządzenia

Obsługa agregatów pianowych nie należy do skomplikowanych. Kontrolowanie środka gaśniczego ułatwia gumowy, kilkumetrowy wąż wraz z prądownicą, a także zawór odpowiadający za ograniczenie ciśnienia magazynowanego w głównym zbiorniku. To wszystko sprawia, że użytkownik ma pełną kontrolę w ilości, sile, a także w precyzyjnym kierowaniu substancją w zależności od stopnia rozprzestrzenienia się pożaru. Przypominamy jedynie, że urządzenia tego typu nie nadają się do niwelowania źródeł ognia znajdujących się na sprzętach elektrycznych. Warto również pamiętać o regularnym kontrolowaniu ich stanu, zgodnie z zasadami BHP. W przypadku braku znalezienia wymaganego produktu lub potrzeby zadania dodatkowych pytań zachęcamy do skontaktowania się z nami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl